SONY: Az elmúlt évben a SONY nem igen rukkolt elő világrengető újdonságokkal, így sejthető volt, hogy az idei CES-en jelentkezik valamilyen innovációval. A SONY sajtótájékoztatóján az amerikai színész Will Smith mellett a Crystal LED technológiás televízió volt az attrakció. A cég szakemberei elmondták, a Crystal LED technológia átmenet az OLED és a LED között, hozzátéve, hogy a jövő televíziós megoldása. A tévé 6 millió világító diódával (LED) működik, amely olyan fényhatást biztosít, mint az OLED készülékeknél tapasztalható.

PANASONIC: A Panasonic új Viera plazma okostévé szériáját mutatta be a kiállításon, a 17 új full HD 3D-s modell 42-től 65 colos méretben lesz kapható. Az új készülékekben új böngészőt és még jobb hangminőséget ígér a cég. Emellett új internetes szolgáltatásokkal bővítik a már meglévőket, könnyebb 3D-s szemüvegeket készítettek, és minden készülék támogatja a DLNA-t.
SAMSUNG: A Samsung beteljesítette ígéretét, és megvalósította a nagyképernyős, 55 colos OLED TV-t, és ráadásul piacra is dobja. A készülék 2D-s és 3D-s lejátszásra is alkalmas, HD kamerával is felszerelt, a távirányítás kényelmesebbé tétele érdekében pedig hang- és mozgásérzékelővel, valamint arcfelismerő funkcióval látták el. A cég okostévéihez hasonlóan számos netes alkalmazással látta el a készüléket.

Az LG és a SHARP hisz abban, hogy a méret a lényeg, és a méretversenyt mindössze egy 1 collal a Sharp nyerte a 80 colos átmérőnél nagyobb képernyők számában. Az LG 4K2K (3840 x 2160) névre hallgató televíziója lenyűgöző látványt nyújt, és teljes új keretet kapott, amely mindössze 1mm széles.Ez azt jelenti, hogy amikor 3D-s tartalmat nézünk, az élmény még inkább fokozódik, mert nem zárja a képet körbe egy keret. A Sharp LC-80LE844U készüléke a beépített wi-fi mellett a Shark új okostévés szolgáltatásával, a SmartCentrallal is kecsegtet.
|