SAT.HU ANTENNA SZAKÁRUHÁZ TERMÉKAJÁNLÓ |
Megbetegít az éjszakai fény, TV-zzünk kevesebbet. |
Dátum: 2005-01-21 18:28:22 | Szerző: K.Tibor |
Akik gyakran olvasnak vagy televízióznak éjjel, idővel megromlik a szemük. A fokozott terhelés miatt nagyobb esélye van a rövidlátás kialakulásának. Aki hajlamos rá és nem figyel oda, fiatalon szemüvegessé válhat.
|
Kártékony - Hajlamossá tesz a mellrákra és rövidlátást okozhat
Káros lehet az egészségre a túlzott éjjeli világítás. A lámpa mellett alvó gyereknek nagyobb esélye van arra, hogy felnőve szemüveges legyen. A szervezet szokványos alvási és ébrenléti ciklusának felborulása pedig daganatos betegséget okozhat..
Kártékony lehet a túlzott mesterséges világítás. Nem véletlen, hogy akik gyakran olvasnak vagy televízióznak éjjel, idővel megromlik a szemük. A fokozott terhelés miatt nagyobb esélye van a rövidlátás kialakulásának. Aki hajlamos rá és nem figyel oda, fiatalon szemüvegessé válhat. - Látásunkat és szervezetünk nyugodt pihenését azok a fények is zavarhatják, amelyek álmunkban érnek minket - mondta dr. Ispán Orsolya, a budapesti Istenhegyi Szemészeti Lézerklinika szemészorvosa. - Káros szokás például, hogy a gyerekszobában éjjelre lámpát kapcsolunk. Ha a kicsi fél a sötétben, célszerűbb őrzőlámpát beszerezni. Az éppen annyi fényt bocsát ki, amennyi nem zavarja az álmot. Amennyiben lámpafény töri meg a sötétet, a látókéreg nem tudja kipihenni magát. Ez akkor is igaz, ha a fény az utcáról szűrődik be. A televízió vagy a számítógép képernyőjének vibrálása a lámpánál erősebben ingerli a szemet, akkor is, amikor bóbiskolunk előtte. Német tudósok legújabb felfedezése szerint az éjszakai világosság kapcsolatban áll a daganatos betegségek kialakulásával. Szervezetünk biológiai ritmusa összefügg a hormonháztartással - mondta dr. Láng István, az Országos Onkológiai Intézet professzora. A túl sok női hormon melldaganat, a férfihormonok túltengése prosztatadaganat kialakulásához vezethet. Az éjszakai fény befolyásolja ébrenléti és alvási ciklusunkat. Pontos felméréseket igényel, milyen hatásai vannak a jelenségnek, de elképzelhetőnek tartom az összefüggést. Egészségünkre hatással van, hogy hol lakunk, és az is, hogy mennyit és milyen mélyen alszunk. ( forrás: Dunántúli Napló) |
Hozzászólások |
comments powered by Disqus |